Úvod |  Přihlásit


Bioton 1L - proti padlí

309,- Kč s DPH


Je účinný proti houbovým chorobám, zejména padlí na okurkách, rajčatech, angreštu, rybízu, vinné révě, růžích aj. Při pravidelném preventivním používání chrání rajčata před plísní.

Nejedovatý postřikový prostředek vyrobený pouze z přírodních potravinářských surovin ve formě emulgovatelného koncentrátu proti houbovým chorobám, především padlí.

Působení:

Prostředek působí kontaktně (dotykově), při aplikaci je nutné rostliny ošetřit (smáčet) velkým množstvím postřikové kapaliny cca 2 litry na 10 m2.

Co je padlí?

Je to skupina houbových chorob, připomínající bílý moučný povlak na horní straně listů (při silném napadení i na jeho spodní straně), dále na stoncích, pupenech a výhonech či plodech. Snižuje asimilaci (funkci) listů, později způsobuje odumírání napadených částí rostlin až jejich úhyn. Nejčastěji se vyskytuje za teplého, slunečného počasí, především na okurkách, rajčatech, růžích, jahodách, salátu, cuketách, gerberách, jabloních, angreštu, rybízu.

Návod k použití a dávkování:

Přípravek použijeme, kdykoli zjistíme napadení chorobou, nejlépe v jejím zárodku. Výhodné je použití preventivní. Dávkujeme v koncentraci 0,5 až 3 % dle infekčního tlaku, při prevenci postačují dávky poloviční, naopak při silném tlaku choroby lze dávku postřiku zvýšit.

*1 - aplikace při rozvíjení poupat.
*2 - aplikace během vegetace.
plodinaškodlivý činiteldoporučená koncentrace
Okurky, rajčata, tykve, salát, čekanka, réva vinná, růže, gerbery padlí 0,5-1,5% (*1)
Angrešt,rybíz padlí americké 1-1,5%
Jabloň padlí jabloňové 2-4% (*1)
Okurky,brambory prevence proti padlí 0,3-0,7%
Vedlejší účinky: působí též proti některým škůdcům Mšice, molice, smutnice, třásněnky min. 2%

Postřik opakujeme dle potřeby z  5 až 14 dní.

Obsah balení : 1 L

Důležité!!! 

Přípravek musí nutně plodinu smáčet (netvoří se kapičky, ale musí se rozpít!). Proto přidáváme tenzidy (smáčedla) například Freeflow, vyhovují i běžné prostředky na mytí nádobí v množství 0,01 až 0,1 % dle charakteru plodiny, tj. 1 až 10 ml na 10 litrů postřiku (Pozor!!! Na 1 litr postřiku vystačí jen několik kapek smáčedla). Pro tzv. "mastné" rostliny (postřik z nich snáze stéká, např. brukvovitá zelenina aj.) je vhodnější vyšší dávka smáčedla.

Rostliny ošetřujeme v podvečer či za oblačného počasí. Nikdy ne za slunečního svitu! Plody ošetřených rostlin lze po omytí druhý den bez obav konzumovat! 

Ochranná lhůta: 0 dní 

Přípravek je složen výhradně z potravinářských surovin. Bioton je neškodný pro člověka, domácí zvířata, včely, slunéčka a užitečné brouky. Biologicky se rychle rozkládá. Nezanechává v půdě ani na rostlinách škodlivá rezidua!!! V řadě případů je postřik co do účinnosti srovnatelný s chemickými postřiky!
  • Kód zboží: A8529
  • Přepravní váha: 1.5kg
  • 3 Skladem
  • Výrobce: AGROBIO OPAVA


Aliette 80 WP 2x5 g - DOPRODEJ...
Kombinovaný přípravek ve formě dispergov...
Aliette 80 WP 2x5 g - DOPRODEJ
Naše cena
49,-
Žluté lepové desky Stopset k odchytu ško...
Žluté lepové desky Stopset jsou určeny ...
Žluté lepové desky Stopset k odchytu škodlivého hmyzu
Naše cena
79,-
B'Cuzz Abwehr I. a II. 2x50 ml...
Bio Abwehr zámek a klíč je dvousložková ...
B'Cuzz Abwehr I. a II. 2x50 ml
Naše cena
499,-
Bioan 200ml
Je účinný proti houbovým chorobám, zejmé...
Bioan 200ml
Naše cena
119,-
Kuprikol 50 3x20 g...
Postřikový fungicid ve formě smáčitelnéh...
Kuprikol 50 3x20 g
Naše cena
59,-
Previcur Energy 50ml - DOPRODEJ...
Previcur Energy je systémově působící fu...
Previcur Energy 50ml - DOPRODEJ
Po slevě:
127,-


Prohlášení: Ačkoliv se zde snažíme poskytovat co nejpřesnější informace o zboží, akceptujte prosím případné námi nezaviněné změny sortimentu, jeho konfiguraci apod. Pokud námi vystavené informace nebudou vyjadřovat aktuální stav nabídky, budete neprodleně informováni.
Tvorba Eshopu