Úvod |  Přihlásit


Aktuality obchodu Growmania Growshop, hnojiva, konopí

ÚTERý 07. Září 2021 | RSS Feed

Terra Aquatica Organic Soil Light-Mix - nový organický substrát

autor: Administrator

Novinkou v naší nabídce je Terra Aquatica Organic Soil Light-Mix - organický substrát určený k profesionálnímu pěstování. Obsahuje recyklované dřevní a kokosové vlákno, kompost a perlit. To vše je obohacené o živiny pouze rostlinného původu bez přidaných živočišných látek.

 

Díky obsahu dřevního vlákna se substrátu T.A. light mix daří napodobit perfektní podmínky lesní půdy plné humusu.

Kompostované dřevní vlákno substrátu T.A. light mix dodává prospěšné mikroorganismy, které jsou nutné pro správný vývoj rostlin. Podílí se také na vytváření organické hmoty, která zahrnuje velké množství huminových kyselin, což je ideální pro zadržování a výměnu vody a živin.

Kokosové vlákno v T.A. light mix zaručuje dlouhodobě stabilnější strukturu.

Přírodní kokosové vlákno nejenže skvěle zadržuje vodu, ale zpomaluje i rozkladné procesy. Znamená to, že substrát T.A. light mix tak snadno nevysychá, díky čemuž nedochází k jeho zhutňování a srážení. Po uschnutí nastává při zálivce okamžitě znovu-zvlhčení, čímž se předchází změnám ve struktuře, které by mohly poškodit kořeny. Stejným způsobem se zajišťuje i vhodné provzdušnění. To všechno dělá z T.A. light mix dokonalého pomocníka, a to jak při intenzivním, tak dlouhodobém pěstování.

Expandovaný křemičitý perlit má pozitivní dopad na provzdušnění a odvodňování.

T.A. light mix obsahuje ideální množství perlitu, které zaručuje co možná nejlepší proudění vzduchu a vody, jež dále podporuje růst kořenů i aerobní mikroorganismy. Lze zalévat i se silným odvodňováním, díky čemuž není problém i při hnojení udržovat vyvážený obsah živin a vyvarovat se tím přesycení substrátu.

T.A. light mix lze využít jak při sadbě, tak ve fázích růstu a květu.

Jak už název light mix napovídá, lehká struktura této zeminy napomáhá růstu a okysličení. Její základní živiny jsou optimalizované i pro sazeničky staré do jednoho týdne a pro rychlou obnovu kořene po přesazení. Řiďte se pokyny v našich aplikačních tabulkách, abyste přesně věděli, kolik hnojiva a jiných doplňků máte v průběhu celého životního cyklu rostliny používat.

Substrát T.A. light mix je vhodný i pro ekologické zemědělství.

Obsah této zeminy je v souladu s požadavky Evropské unie na ekologické zemědělce, jelikož obsažené živiny jsou 100% rostlinného původu. Jako výrobci se navíc snažíme zachránit křehké a přetížené ekosystémy rašelinišť, a proto v T.A. light mix nenaleznete ani špetku rašeliny. Dřevní a kokosová vlákna jsou navíc pečlivě vybírána a recyklována z jiných odvětví.Aktuality z Úterý 10. srpen 2021

Starší aktuality

Archiv aktualit

Tvorba Eshopu