Úvod |  Přihlásit


Aktuality

ÚTERý 27. čERVENEC 2010 | RSS Feed

Growmania jako partner výstavy v Meet factory

Autor: Administrator

Nedávno jsme se stali partnerem kulturního centra Meet Factory, které se nachází jen kousek od naší prodejny. Meet factory je jedna z mála kulturních prostor, které se na Smíchově nacházejí, proto jsme rádi, že máme možnost s nimi spolupracovat a podpořit tak kulturu v našem okolí.


Growmania se jako sponzor podílela na přípravě nedávno uvedené výstavy Vedro, na kterou vás tímto také srdečně zveme. Výstava se koná do 17.9. od středy do neděle mezi 1500 a 2000 hodinou a je zcela zdarma. Také bychom vás chtěli upozornit na exponát Jany Kochánkové, ke kterému jsme také aktivně přispěli.


Pokud tedy budete mít někdy odpoledne volnou chvilku nebo cestu okolo Smíchovského nádraží, neváhejte se v Meet Factory zastavit.


Shrnutí :

Co - Výstava Vedro

Kde - V budově Meet Factory, Ke Sklárně 15, Praha 5

Kdy - Od středy do neděle mezi 1500 a 2000 do 17.9.2010 

Vstup – Zcela zdarma

Link - http://meetfactory.cz/lang/en-us/2309/vedro-galerie/Zde je oficiální popis výstavy :

Výstava soustředí do jednoho prostoru tvořivé strategie postavené na opojných účincích iracionality. Vyprahlé letní město jako scéna pro zakázané hry a svádění. Bezčasí jako pohovka pro naše dlouhou zimou znavená těla. Prožití léta může mít podobu faktického, nebo nostalgického opisu. Víc než k uzavřenému fotoalbu, bychom se chtěli přiblížit k prožitku z nočního koupání. Souborem instalací umělců a autorek, které jsme přizvali do projektu, máme ambici vytvořit místo, které by mohlo zůstat v paměti návštěvníků jako léto 2010 v Praze. Něco jako dovolená, ze které sice máte intenzivní zážitky, ale nikdy jste na ní nebyli.
Část autorů se věnuje práci s nalezenou fotografií, resp. s ready made (Nimcová, Moravčík). Doménou skupiny Ládví (Svobodová, Thýn, Haubelt, Severa) je prohlížení míst v městské scenérii. Neobvyklé vztahy mezi každodenními předměty a našimi těly jsou tématem A. Svobodové a J. Kochánkové. Rafinované hry s galerií a vtipné dekonstrukce pohyblivého a statického obrazu jsou výsadou tvorby Matěje Smetany. Další skupinu tvoří malíři a malířky KW, Ludmila Smejkalová, Lenka Vítková a Vlasta Žáková. Posledně jmenovaní ve své tvorbě zachycují místa a prožitky, pro které jsou slova příliš ochuzující než aby popsala nezměřitelnou poezii viděného.Aktuality z Středa 30. červen 2010


Starší aktuality


Archiv aktualit

Tvorba Eshopu