Úvod |  Přihlásit


Aktuality

PáTEK 02. BřEZEN 2018 | RSS Feed

Osivo 2018

Autor: Administrator

Po zimním odpočinku je již nejvyšší čas začít s přípravami na jaro. Zcela jistě má v tuto dobu každý zahrádkář již jasno v tom, co a kde bude na své zahrádce pěstovat. Nyní nastává ta pravá doba na dokoupení semen, přípravu sadbové zeminy a plánování kdy začneme s předpěstováním sazenic pro rychlenou jarní zeleninu, bylinky nebo třeba chilli papričky.

Neváhejte a vyberte si z našeho širokého sortimentu semínek. 

Pro tento rok jsme pro Vás připravili více než 100 různých semínek ze všech kategorií. Oblíbenou novinkou jsou výsevné pásky a disky pro velmi jednoduché osetí zeminy vybranými semínky.

Vkládání osiv do výsevných pásků či disků má ve světě dlouholetou tradici. Výhodou jejich používání je velmi snadný, rychlý a přesný výsev osiv. Připravené směsi jednoho či více druhů mají v páscích a discích optimální počet semen a předurčenou vzdálenost mezi semínky, rostliny tak není potřeba následně jednotit či protrhávat. Samotný výsev probíhá s využitím osiv s vysokou klíčivostí a pouze potřebného množství bez zbytečného plýtvání. 

Výsevné pásky jsou dlouhé 2m a jsou baleny po třech v jednom sáčku, celkem tedy 6m. V rámci balení je buď jedna odrůda zeleniny nebo kombinace 2 či 3 druhů, případně odrůd.

Výsevné disky mají průměr 8 cm. V prodejním sáčku jsou 3 disky v mixu 2 či 3 druhů, případně odrůd bylinek. Výsevné disky jsou vhodné pro pěstování v květnících a pěstebních nádobách, ale stejně tak i na venkovní záhony

V nabídce máme také něco pro milovníky ostrého!

Na výběr máte ze 14 druhů chilli papriček nejlepší kvality, od jemně pálivých, až po ty nejpálivější papričky na světě.

A na závěr nezklameme ani pěstitele okrasných květin.

Okrasné květiny rozdělujeme v základu podle délky vegetačního cyklu, tedy na jednoleté, dvouleté a víceleté rostliny. Letničky, neboli jednoletky, patří obecně k velmi populárním pro svou nenáročnost. Během jednoho roku dospívají, kvetou a umírají. Jsou vysazovány na jaře buď jako předpěstované sazenice, nebo se s nimi začíná od semínek. Na podzim pak letničky nenávratně hynou.Nápaditým pěstitelům, kteří rádi a s nadšením experimentují, letničky umožňují vyzkoušet každý rok nové druhy a kreativně obměňovat vzhled zahrady.

V závěsu za letničkami jsou velmi populární trvalky, jejichž krásu můžeme každoročně obdivovat v jejich vegetativním cyklu. Trvalky nalezneme nejčastěji v truhlíku na zahradě nebo jako pokojové rostliny. Trvalky dotvářejí vzhled okrasných zahrad, záhonků a rabat až několik let. Jsou tedy výhodné pro ty, kteří nechtějí každoročně vynakládat úsilí na obměnu vzhledu záhonků a zahrad. Nesmíme opomíjet také dvouletky. Krásu dvouletek ocení vytrvalejší pěstitelé, kteří rádi věnují čas a péči květinám za odměnu až příští rok.

Vybírat můžete z více než 60 odrůd.

 Kompletní nabídku osiva naleznete ZDE.Aktuality z Sobota 10. únor 2018


Starší aktuality


Archiv aktualit

Tvorba Eshopu