Na prodejně naleznete sortiment, na který jste zvyklí a ještě rozšířený o novinky!

BioNova ProfiMix 2kg

Kód: 5748
Značka: Bio Nova
799 Kč 660,33 Kč bez DPH
Skladem

BioNova ProfiMixje organická směs, kterou využijí především pěstitelé, kteří si chtějí vytvořit vlastní půdní směs. Nabízí vynikající alternativu časově náročného procesu výběru a nezávislého míchání potřebných ingrediencí. Tato sofistikovaná směs obsahuje velké množství půdních organismů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

BioNova ProfiMix je organická směs, kterou využijí především pěstitelé, kteří si chtějí vytvořit vlastní půdní směs. Nabízí vynikající alternativu časově náročného procesu výběru a nezávislého míchání potřebných ingrediencí.Tato sofistikovaná směs obsahuje velké množství půdních organismů jako jsou: bentonit, kostní moučka, moučka z peří, výpalky, magnezit, měkké vápno, mořská řasa, vitamíny, enzymy, aminokyseliny, huminové kyseliny, bakterie a plísně, kvasinky a 70 - 80 přirozeně chelatované stopové prvky. Stávající bakterie a houby jsou potřebné k obnově nebo zlepšení životnosti půdy. Tento optimální půdní stav reguluje přeměnu organických živin na vstřebatelné živiny a zvyšuje odolnost plodin. Některé houby žijí v symbióze s plodinou, a tak přispívají k přirozené ochraně proti škodlivým patogenům a toxinům.

Bakterie:
- 0,4 x 106/gram aktinomycety (druhy streptomyces) Bacillus species, například B. Optillus CS B. Subtillus a kompostující bakterie druhu Bacillus G+ a G-.

Houby:
- 50/gram 10 typů Mucor sp. a Penicillium sp. et. al. Kvasinky a enzymy, jako je celuláza, vedou k rychlému rozpadu organických látek a rostlinných odpadů a zachování dobrého stavu půdy.

Následující recept by mohl být použit jako základ pro vaši půdu:
- 400 l půdy nebo kokosové rašeliny + 50 l červového hnojiva (volitelné) + 50 l perlitu + 4 kg ProfiMixu. Když již používáte kokosovou rašelinu, není už nutné používat perlit. Ujistěte se, že jsou ingredience dobře promíchány. V závislosti na použité půdě bude konečná hodnota EC mezi 1,5 a 2,0. Za účelem dosáhnutí odpovídající hodnoty můžete přidat ještě o něco více nebo méně ProfiMix. Dbejte na to, aby pH bylo přibližně 6,5. Pokud je hodnota nižší než 6,5, může být pH upraveno pomocí 1 kg měkkého vápna na 0,5 pH na 500 l půdní směsi.

S dávkováním hnojiv Vám poradí dávkovací tabulky Bio Nova.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hnojiva BioNova
Hmotnost: 2.3 kg
Fáze: růst i květ
Použití: Aditiva

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: