Na prodejně naleznete sortiment, na který jste zvyklí a ještě rozšířený o novinky!

Lumatek ZEUS 1000W XTREME PPFD CO2

Kód: LUMLED003
Značka: Lumatek
42 990 Kč 35 529 Kč bez DPH
Skladem

Kompaktní full-spectrum LED svítidlo pro všechny fáze pěstebního cyklu představuje zhmotněný pokrok a přichází na trh vybaveno výkonem, který nemá obdoby! Vychází tak vstříc potřebám těch nejnáročnějších pěstitelů. Přívlastek EXTREME je naprosto výstižný. Pořiďte si TOP LED osvětlení rostlin. Navíc s pětiletou zárukou a za skvělou cenu. 

 • Bezprecedentní výkon a fotonový tok PPF 2925 µmol/s
 • Velmi vysoká účinnost 2.9 µmol/J
 • Nízký profil a rovnoměrný rozptyl světla  
 • Přidávání CO2 pro lepší fotosyntézu  
 • Regulace intenzity podle aktuální vývojové fáze bez ztráty účinnosti 
 • Ochranný kryt Clear Glue

Pro větší objednávky nás prosím kontaktujte. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vítejte na absolutním vrcholu! Právě si prohlížíte technologicky nejvyspělejší, a hlavně nejvýkonnější LED osvětlení na trhu z dílny britské značky Lumatek coby průkopníka ve vývoji umělého osvětlení pro účely indoor pěstování rostlin. Pokud se spokojíte pouze s tím nejlepším, pak je tento ultra moderní LED modul určen přesně pro vás. Stejně tak v případě, že patříte mezi komerční pěstitele, kterým se investice do něj bezpochyby brzy vrátí. 

Tady jsou hlavní důvody, proč si pořídit zbrusu nový LED modul Lumatek ZEUS 1000W EXTREME PPFD CO: 

 • Sestává celkem z 10 LED panelů (10 x 100 W), které charakterizuje impozantní světelný tok PPF 2925 µmol/s a účinnost 2.9 µmol/J. 
 • Na výše uvedených hodnotách mají zásluhu i špičkové čipy (Osram a Lumiled Philips), stojící na samotném vrcholu LED technologií. 
 • Extrémně vysoká intenzita světelného záření je chytře doplněna suplementací oxidem uhličitým (CO2), která zajišťuje optimální hodnoty světelného toku vůči aktuální vývojové fázi rostliny a při správném použití může výrazně zlepšit výtěžnost pěstované plodiny. S tímto svítidlem však můžete pěstovat i bez použití CO2. Více se o obou variantách použití dočtete níže. 
 • Výkon zařízení lze pohodlně regulovat s ohledem na aktuální fázi rostlin, aniž by došlo ke snížení jeho účinnosti. 
 • Toto LED svítidlo lze ovládat externě pomocí digitálního kontroléru s funkcí automatického stmívání. 
 • Precizní konstrukce i efektivní rozmístění jednotlivých LED diod jsou uzpůsobeny pro mimořádně rovnoměrný rozptyl světla. 
 • Stačí vám jedno svítidlo pro růst i květ, které spolehlivě obsáhne pěstební prostor až 150 x 150 cm při suplementaci CO2 a 180 x 180 cm bez doplňování oxidu uhličitého. 
 • Funkční design vyniká také nízkým profilem, takže představuje skvělou volbu i v případě, že disponujete pěstebním prostorem s nižším stropem. Diody můžete umístit blíže k vrškům rostlin, aniž byste se museli obávat jejich spálení. 
 • Bezpečnost především - novinkou a velkou předností z hlediska bezpečnosti je u tohoto modelu speciální ochranný kryt na LED tyčích (Clear Glue), který se podepisuje jak na delší životnosti LED diod, tak i v podobě zanedbatelných světelných ztrát. Krytí IP65 chrání svítidlo před korozí, vodou či jiným poškozením. LED moduly navíc neobsahují těžké kovy jako je rtuť, která je používána při výrobě výbojek a zářivek, takže při případném poškození nehrozí kontaminace prostoru. 
 • Je třeba vypíchnout snadnou instalaci i bezproblémovou výměnu jednotlivých LED segmentů. 
 • Údržba LED tyčí je také nenáročná, stačí je čas od času otřít mokrou bavlnou. 
 • Kromě rychlé návratnosti investice do LED technologií od Lumateku získáte zařízení s dlouhou životností. Řečí čísel až 60 000 hodin svícení. Výrobce si za kvalitou stojí, a tak můžete počítat s pětiletou zárukou! 

Náš TIP: PŘIDÁVÁNÍ CO2 PRO MAXIMÁLNÍ VYUŽITÍ INTENZITY SVĚTLA A JEŠTĚ LEPŠÍ SKLIZEŇ! 

 • Ať už pěstujete bylinky, ovoce nebo zeleninu, maximální výkon tohoto zařízení naplno využijete díky přidávání oxidu uhličitého. V tomto případě je výrobcem doporučená plocha osvitu 150 x 150 cm. Svítidlo můžete umístit blíže k vrcholkům rostlin. Extrémní výkon vaše rostlinky ocení a brzy se vám za tento přísun světla odmění, bez přidaného CO2 už by však takové hodnoty světelného toku ani nebyly schopny reálně využít. Díky přidanému oxidu uhličitému se však při těchto hladinách světelného toku výrazně zvýší míra fotosyntézy a kultivace libovolného druhu rostlin se stane mnohem efektivnější! Zjednodušeně řečeno: stejný energetický vstup, ale značně bohatší sklizeň! Oxid uhličitý také redukuje stres způsobený vlhkostí a teplem. Obecně platí zásada, že jakmile překročíte úrovně PPFD 1000 µmol/s/m2, měli byste rostlinám dávkovat CO2 a to 1:1 s CO2 PPM. To znamená, že při hodnotě PPFD 1000 µmol/s/m2 by mělo být ve vašem pěstebním prostředí cca 1000 PPM CO2 a při maximálním PPFD 1500 µmol/s/m2 1400 - 1500 PPM CO2. UPOZORNĚNÍ: Aplikaci CO2 doporučujeme pouze zkušeným pěstitelům, neboť hodnoty CO2 1000-1500 PPM již mohou mít jistý vliv na vnímání a koncentraci člověka. Proto před vstupem do pěstebního prostoru doporučujeme snížit hodnoty CO2 pod 800 PPM.
 • Pokud se rozhodnete oxid uhličitý nepřidávat, obsáhne toto svítidlo pěstební plochu o velikosti až 180 x 180 cm. Jen je potřeba umístit LED modul o něco dále od vršků rostlin, aby nedošlo k jejich spálení. Maximální hodnota světelného toku činí v tomto případě 1050 µmol/s na metr čtvereční pěstební plochy. 
 • Z toho vyplývá, že optimální plocha osvitu, kterou tento LED modul obsáhne, se tedy odvíjí od suplementace CO2. 

Kompatibilita univerzálních řídicích systémů:

Svítidla Lumatek Zeus LED lze plně ovládat buď digitálním panelem Lumatek, anebo jakýmkoliv jiným řídicím systémem, který využívá výstupní signál 0-10V. I když má váš univerzální ovladač rozhraní RJ port, stále můžete bez problému ovládat LED svítidla Lumatek pomocí převaděče signálu RJ na 0-10V řídicí adaptér.

TECHNICKÉ SPECIFIKACE:

Účinnost: 2,9 µmol / J
PPF: 2925 umol / s
Vstupní napětí: 220-240 V, 50-60 Hz
Spotřeba energie: 1025 W.
Optimální plocha osvitu: 1,5 x 1,5m s podporou CO2; 1,8 x 1,8m bez podpory CO2 s větším odstupem světla od rostlin.
Vodotěsnost: IP65
Životnost: 60 000 hodin
Distribuce světla: 120 °
Světelný zdroj: diody Osram a Philips Lumileds s vyšší specifikací
Stmívatelné: VYPNUTO-25% -50% -75% -100% s 0-10V stmívačem světla (součástí balení)
Externí ovládání: S Lumatek Digital Panel Plus 2.0
Hmotnost: 18 Kg
Rozměry: 1181,2x1091x105,7mm
Spektrum: Full Spectrum F

OBSAH BALENÍ:


- 10 x Lumatek 100W Pro 2.9 Full-Spectrum Magnet Light Bars
- 1 x ovladač Lumatek 1000 W Xtreme Pro s připojovacími kabely
- 1 x LED konstrukce s připojovacími kabely
- 1 x 0-10V stmívač světla + suchý zip
- 2 x kovové věšáky na kabely
- 1 x manuál

Doplňkové parametry

Kategorie: Lumatek ZEUS
Hmotnost: 25 kg
Napětí: 230V

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: