Prodejna Smíchov na Praze 5 je trvale uzavřena. Rádi Vás obsloužíme na pobočce K žižkovu 640/9, Praha 9 libeň.

Milwaukee MC310, EC monitor

Kód: 1204
Značka: Milwaukee
2 490 Kč 2 058 Kč bez DPH
Skladem

EC monitor Milwaukee MC310 je profesionální průběžný monitor k hlídání hodnot vodivosti roztoku s externí sondou na 1,5 m dlouhém kabelu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elektronický měřící přístroj Milwaukee MC310 nepřetržitě monitoruje hodnotu EC v živném roztoku. Odchylky ihned hlásí. Profesionální EC monitor na zeď včetně adaptéru do sítě.

Tento přístroj je velmi praktický, má velký digitální monitor a otvory pro přišroubování k podkladu pro bezpečné užívání. Pomocí nastavitelného alarmu lze přesně hlídat hodnoty EC v rozpětí 1 až 5 mS, a to pokud jsou hodnoty pod nastavenou hranicí i jestliže ji překročily. EC metr Milwaukee Milwaukee MC310 má manuální kalibraci, ke které je potřeba kalibrační roztok 1,4 mS, 1413 µS. Součástí balení je sonda, adaptér, kalibrační šroubovák a kalibrační roztok 1413 µS 25 ml.

Parametry EC monitoru Milwaukee MC310:

- měřící rozpětí: 1,0 - 5,0 mS/cm
- přesnost: 0,1 mS/cm
- odchylka: +/- 2 %
- sonda: MA812/2 (včetně)
- prostředí: 0 - 50°C, 95% vzdušná vlhkost
- teplotní kompenzace: automatická od 0 do 50°C
- adaptér: 12 V (včetně)
- rozměry: 148,5 x 82,5 x 32 mm
- váha: 180 g (s baterií, bez sondy)

Upozornění:
Sondy monitorů EC je třeba občas očistit, aby se na nich netvořily solné usazeniny a přístroj pravidelně kalibrovat.

Proč je důležité při pěstování sledovat EC roztoku:

Aktuální hodnota EC totiž nejlépe napoví, zda je živný roztok pro pěstování bylinek ideálně nasycen. A tedy, zda je třeba přidat vodu a tím EC snížit anebo přidat hnojiva a tak EC zvýšit. Nesprávné hodnoty ztělesňující přehnojení nebo podvýživu mohou ohrozit zdraví a vývoj rostlin. EC vody pro zalévání se může lišit obsahem minerálů (kohoutková, studna, potok) a také může výrazně ovlivnit výsledné EC roztoku.

Tento digitální Milwaukee EC metr není vhodný pro měření elektrické vodivosti zeminy, ale pouze kapalin. Hnojiva a další faktory mohou ovlivnit také pH hodnotu živného roztoku. Dále platí, že hodnota EC více kolísá v recirkulačních systémech než v odtokových systémech. Měření provádějte jen u dokonale rozmíchaných roztoků, aby koncentrace byla všude stejná. Správná koncentrace živin je samozřejmě důležitá ve všech fázích pěstebního cyklu. Při pěstování bylinek nezapomeňte, že každá rostlina má jinou ideální hodnotu EC a každé hnojivo jiný efekt.

Jak kalibrovat a pečovat o Milwaukee EC monitory:

Životnost a preciznost přístroje prodloužíte používáním kvalitních pufrů a pomocí uchovávacích roztoků. Kalibrace se doporučuje provádět cca jednou za měsíc. Pro každou kalibraci použijte sterilní kalibrační roztok.

Měřící přístroje chraňte před otřesy, nárazy a jiným poškozením. Typy, které nejsou vodotěsné, chraňte před namočením a přílišnou vlhkostí nebo prachem. Na přístroj se vztahuje 2 roční, na sondu 6 měsíční záruka.

Náhradní elektrodu pro tento EC monitor můžete objednat zde:
Milwaukee MA812/2, elektroda pro EC monitor MC310

 

Doplňkové parametry

Kategorie: EC metry
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: