Prodejna Smíchov na Praze 5 je trvale uzavřena. Rádi Vás obsloužíme na pobočce K žižkovu 640/9, Praha 9 libeň.

LUMATEK ATS 200W PRO, ATS 300W PRO & ZEUS 1000W PRO

Inovace není pro firmu Lumatek cizí pojem. Kromě upgrade Zeus 600W Pro 2.9 µmol/s jsme se nyní dočkali novinek i u nižších řad ATS 200W PRO a ATS 300W PRO a dokonce i té nejvyšší Zeus 1000W Pro. V čem se liší a jaké jsou hlavní nosníky inovace probereme v následujícím textu. Nejprve se vrhneme na ATS 200W Pro.

 

 

LUMATEK ATS 200W PRO

ATS200WPRO_Detail04-cut

Na první pohled si můžeme povšimnout posílení těla s pasivním chlazením a naopak zúžení rohových spojek, které přidali více místo pro diody na panelu. Vzápětí oči ulpí na nových konektorech, které nyní umožňují připojení na Control Panel Plus 2.0 (HiD i LED) a nabízí tím pohodlné ovládání několika zařízení zároveň, ale taky např. používat rozbřesk a setmění, kontrolovat teplotu atd. Pokud ovšem plánujete zařízení pouze jedno, tak stačí připojit kabel do sítě, dimmer a můžete být pánem přírody do pár minut. Z původních 2.3 µmol/J s PPF 460 µmol/s se podařilo posunout na úžasných 2.5 µmol/J s PPF 508 µmol/s, což je při 200W naprosto obdivuhodné. S naprostým klidem osvítíte plochu 0,8m x 0,8m, ale slušné výsledky budou i na 1m x 1m. K tomu malé doporučení: výsledky mnoha měření dokázali, že ideální barva odrazové plochy pro LED osvícení je čistě bílá. 

LED diody jsou nyní chráněny technologií Clear Glue, díky čemuž projde 99% světla beze ztrát. Nová ochrana, rozložení diod na panelu a jejich samotné vylepšení přispěli nejen silnějšímu toku světla, ale také k jeho rovnoměrnému rozložení v celé stopě. Myšlenka nahrazení plastových krytů se tedy zdá jako zásadní krok vpřed. Použitá technologie Clear Glue splňuje podmínky pro ochranu proti vlhkosti a prachu kategorie IP65 a zaručuje ochranu diod před korozí. Všechny tyto inovace zaručují delší životnost. 

ATS200WPRO_Detail06-min

 

 


 

 

LUMATEK ATS 300W PRO

ATS300WPRO_Detail06_cut

Attis 300W Pro prošel podobným refreshem jako jeho menší sourozenec. Vychytanější tělo s pasivním chlazením, úhlednější a méně masivní rohové spoje, lepší rozložení diod a ochranná vrstva Clear Glue. Samozřejmě přibyly diody a s jejich vyšším počtem a lepším rozložením se účinnost zvedla z 2.3 µmol/J s PPF 690 µmol/s na 2.7 µmol/J s PPF 816 µmol/s. Ideální pěstební prostor je výrobcem určen jako 1m x 1m, ale ze zkušenosti můžeme říct, že i na 1,2m x 1,2m prostoru s vhodnou barvou odrazové plochy vypěstujete slušná rajčata. I ATS 300W Pro získal možnost připojit se ke Control Panel Plus 2.0 (HiD i LED) a tak máte možnost kontrolovat až 2 zóny po 200 svítidlech. Např. v Zóně A budete mít Lumatek ATS 300W pro a v Zóně B bude Lumatek Elektronický předřadník 600W a každá zóna bude zvlášť časově a teplotně kontrolována. Podtrženo, sečteno, ATS 300W Pro je hodně muziky za tak akorát peněz.

 

ATS300WPRO-min-1

 

 


 

LUMATEK ZEUS 1000W PRO

ZEUS-1000W-PRO-Metal-piece-min-1-scaledPřipravte si sluneční brýle, krém na opalování a pořádně velký stan, protože nás bere na výlet ZEUS 1000W PRO! Zeus skrývá tolik ''Ú'', že nevím, kterým začít. Úsvit LED světelných systémů se pomalu, ale jistě obrací v plnou zář. Z pozice prodejců můžeme prohlásit, že LED osvětlení přebralo štafetu indoor pěstování. Úžasné výsledky přesvědčily váhající a přitahují další. Skalních fanoušků HPS výbojek je poměrně stále dost, ale čím dál víc jich mění fanklub. Úspora je totiž nejen na spotřebě elektřiny, ale i na dalších komponentech, které se musí pravidelně měnit, zvlášť pokud chcete parádní výsledky. Ušetříte tisíce za výměnu výbojek, stínidel a předřadníků. Údaje o životnosti hovoří jasně, 60 000 hodin svícení, které Lumatek pojistil 5 letou zárukou, to je víc než fér nabídka, hlavně pokud si spočítáte kolik byste za 60 000 hodin (7let) utratili za průběžnou obnovu HPS a CMH osvětlení. Ale tím ještě úspora nekončí. Díky regulaci lze rozsvítit celý prostor na 25% s odběrem 268W, což je dostatek pro menší rostlinky. Zeus 1000W Pro svými rozměry poskytne plnohodnotné osvětlení pro prostory od 2,4m x 1,2m až 3m x 1,5m. Deset LED panelů na jedné konstrukci svou rozlohou nahrazují dvě svítidla vedle sebe. Na trhu se aktuálně jedná o vůbec největší osvětlenou plochu jedním zařízením. Úchvatný výkon 2.9 µmol/J s PPF 2925 µmol/s. Testováním u nás ještě neprošel, ale už se nemůžeme dočkat. Tento model je zatím možno pouze předobjednat. 

 


ZEUS_1000WPRO_Detail08


ZEUS_1000WPRO_Detail02-min-scaled

 

 

Díky za pozornost a v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat

Tým Growmania.cz