Na prodejně naleznete sortiment, na který jste zvyklí a ještě rozšířený o novinky!

Terra Aquatica Laterlite Grorox - Hydroton 50L

Kód: TAGROROX50
Akce
439 Kč 363 Kč bez DPH
Skladem

Prémiový přírodní jílovitý substrát pro vynikající okysličení a propustnost. Jílové granule Grorox představují lehký a opakovaně použitelný substrát určený pro hydroponické pěstování a produkci potravin. Jakmile Grorox už nepotřebujete, můžete ho na rozdíl od rockwoolu přidat do půdy pro zlepšení propustnosti vaší zeminy, aniž by hrozilo znečištění. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prémiový jílovitý substrát pro vynikající okysličení a propustnost. Jílové granule Grorox představují lehký a opakovaně použitelný substrát určený pro hydroponické pěstování a produkci potravin. Jakmile Grorox už nepotřebujete, můžete ho na rozdíl od rockwoolu přidat do půdy pro zlepšení propustnosti vaší zeminy, aniž by hrozilo znečištění.

Tyto granule využíváme ve vysokokapacitních pěstebních systémech jako CultiMate® a na podporu rostlin v síťovaných květináčích v systémech GrowStream® a HydroCloner®.

Stejně tak se dají použít v jakýchkoliv jiných hydroponických systémech, nebo v květníku jako drenáž.

Použití:
- před prvním použitím přípravku Grorox je důležité oblázky důkladně opláchnout vodou, abyste odstranili veškerý písek a smyli zbylý prach a zbytky
- doporučujeme vždy zkontrolovat hodnotu pH jílového substrátu
- vložte několik kuliček keramzitu do sklenice vody s pH upraveným na 6,0
- dobře promíchejte, nechte odpočinout a poté změřte
- pokud je hladina vysoká (7,0 nebo vyšší), namočte oblázky přes noc do roztoku zředěné kyseliny fosforečné nebo dusičné (nebo pH- tekutého či práškového)
- poté je před použitím důkladně opláchněte.
- pokud jsou vaše Grorox neutrální, stačí je důkladně umýt a dobře opláchnout, jak je uvedeno výše
- pro opakované použití obvykle stačí pouze smýt všechny organické zbytky a dobře opláchnout
- v případě potřeby a v případě napadení hmyzem nebo plísněmi však oblázky dezinfikujte namočením přes noc do roztoku silné kyseliny (nebo pH- ; při 4,0) a poté důkladně opláchněte, aby se kyselina vymyla.

Nižší měrná hustota jílových pelet znamená, že jsou lehčí, což zvyšuje zadržování vody a provzdušňování. Granule nabízejí nepravidelný povrch bez ostrých hran, které by mohly poškodit jemné kořínky a tím vystavit rostliny riziku.

Zajišťují dobré provzdušnění (substrát si nesedá), jsou extrémně pH a EC stabilní a brání v překyselení kořenové zóny. Jílové granule Grorox fungují perfektně v každém záplavovém systému, kde je důležitá výměna vzduchu v kořenové zóně. Pevná vnitřní struktura peletek brání v jejich lámání a drobení a postupnému sedání a zhuštění pěstebního média, což může zhoršovat propustnost dripu.

Tyto peletky jsou navíc předmyté pro posílení stability prostředí. Peletky dobře propouštějí vodu a nezadržují ji zbytečně, což vede k lepší distribuci vzduchu kolem kořenů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Keramzit - Hydroton
Hmotnost: 300 kg
PFHGX: Levné, Nejprodávanější, Doporučené, Kvalitní, Značkové, Základní
Velikost: 50l
? blogpost Terra Aquatica (T.A.®) - nový název prestižní značky: /blog/terra-aquatica--t-a-novy-nazev-prestizni-znacky/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: